Reklama

Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

15.09.2010

Stále rostoucí ceny energií nás nutí s jejich spotřebou nakládat stále efektivněji. Zpravidla největší položkou jsou náklady na vytápění a ohřev TUV. Většina současných topných systémů je však limitována principem předávání tepelné energie do prostoru konvekčním prouděním teplého vzduchu.

S tím je spojena celá řada nevýhod včetně vyšších nákladů na vytápění. Jak se těmto negativům vyhnout? Výměnou konvekčního vytápění za sálavé získáte teplo jako od kachlových kamen a náklady na vytápění klesnou až o 50%.

Sálavé vytápění infrapanely Wellina představuje využití nejúčinnějšího způsobu vytápění obobdobného jako u kachlových kamen – sálání.

Princip konvekčního vytápění

Abychom se v místnosti cítili příjemně, je důležité dosáhnout tepelné pohody tak, aby v celém prostoru bylo dosaženo co nejmenších teplotních rozdílů s minimální rychlostí proudění vzduchu. Běžné konvekční vytápění radiátory primárně ohřívá vzduch, od vzduchu se ohřívá celý prostor. Prohřátí je nerovnoměrné a teploty mezi podlahou a stropem mohou dosahovat rozdílu více jak 5°C.  

Vnější obvodové zdivo a podlaha je chladnější a musíme topit na vyšší teplotu abychom dosáhli optimální tepelné pohody.

 
Obr. 1 - Infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip sálavého vytápění

Pokud však primárně ohřejeme tyto povrchy, vzduch se od těchto ploch ohřeje rovnoměrně v celém objemu a pokud v místnosti zajistíme alespoň minimální cirkulaci vzduchu, bude dosaženo tepelné pohody již při teplotách řádově o 1 – 3 °C nižších. Výsledkem je teplo i od nohou, nižší provozní náklady na vytápění, konstatní vysoušení zdiva a pokud použijeme přesnou regulaci, je možné dosáhnout úspory nákladů na vytápění až 50%. Pro tento způsob vytápění jsou speciálně určeny infrapanely rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než 12 letou historií výroby.

Vhodné typy staveb pro sálavé vytápění

Infratopení založené na principech sálání a ohřevu interiéru místnosti je možné použít ve většině typů staveb a použitých konstrukčních materiálů. Nejvhodnější jsou materiály typu Porotherm, plná cihla, Ytong, Izoblok či Durisol, ale vynikajících výsledků dosahujeme stejně jako kachlová kamna ve dřevostavbách, jak masivních tak i sendvičových. Jako materiál pro dřevostavby doporučujeme masivní lisované slámové ekopanely tuzemské produkce, které kombinují výhody dřevostaveb a masivních zdí s dobou akumulací při přijatelné vstupní investici. Ekopanely se nejčastěji doplňují teplenou izolací minerální vatou nebo ovčí vlnou. Tato konstrukce s infrapanely Wellina zaručuje nízkoenergetický standard a náklady na vytápění se stávají zanedbatelnou položkou. Stavba je masivní, požárně odolná a umožňuje realizaci ve velmi krátkém čase.

Ekopanely jsou ekologické z přírodních materiálů a při jejich výrobě není ničeno životní prostředí. Jedná se o přírodně odbouratelný materiál.

Infrapanely jsou výhodnější než plyn a dokonce i TČ

Infrapanely Wellina jsou určeny pro použití jako hlavní topný systém. V porovnání s plynem není nutné budovat nákladné přípojky, platit paušální platby za připojení, budovat odkouření, realizovat rozvody vody, instalovat radiátory a instalovat kotel v technické místnosti.

V porovnání s tepelnými čerpadly je vstupní investice řádově o dvě třetiny nižší. Není nutné budovat vrty, rozvody kolektorů po pozemku, instalovat složité počítačem řízené technické zařízení.

Infrapanely jsou bezhlučné a z hlediska budoucnosti naprosto bezúdržbové s absencí mechnických součástek je životnost infrapanelů několikanásobně delší než výše zmíněné způsoby vytápění.

Návratnost investice do pořízení infrapanelů Wellina je do cca 5 – 7 let. Infrapanely nedosahují tak nízkých provozních nákladů jako TČ, ovšem ve výsledné finanční úspoře TČ je návratnost vstupní investice v porovnání s infrapanely v řádech cca 50 – 60 let. Investice do kvalitních infrapanelů se tak jednoznačně vyplatí.

Konstrukce infrapanelů Wellina – kvalita je až na prvním místě!

Absence mechanických a elektronických součástí zaručuje dokonalý a bezporuchový chod s nulovými náklady na opravy. Dokonalé konstrukční řešení zabraňující přístupu nečistot a vlhkosti umožňuje použití i v těch nejnáročnějších prostorách koupelen, bazénových prostor a Whirlpoolů s požadavky na krytí IP65, které infrapanely Redwell splňují. Takto vysoká odolnost proti vnějším vlivům výrazně prodlužuje životnost a opotřebení infrapanelů a poruchy jsou pro nás prakticky neznámými pojmy.

Léty prověřené řešení

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými materiály a patenovanými certifikovanými výrobními postupy. Na poli sálavého vytápění nabízí nejširší nabídku provedení infrapanelů na trhu pro dokonalé přizpůsobení každému interiéru.
Unikátní použité karbonové vlákno (1) je součástí patentovaného řešení zaručující vysokou odolnost proti opotřebení a přetížení. Infrapanely Wellina dokáží odolávat i více jak dvounásobnému přepětí v síti a dalece tak převyšují odolnost běžně dostupných levnějších technologií. Karbonové vlákno se skládá z několika desítek tisíc vláken a speciálním vinutím zaručuje dokonalou eliminaci a odstínění elektrosmogu. Vlákno je uložené v akumulačním jádru (2), které zajišťuje rovnoměrné prohřátí celé polochy a účinné sálání do prostoru i dlouho po vypnutí přívodu elektrické energie. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání. Díky tomu lze použít dokonale hladký povrch pro snadnou údržbu bez ztráty tepelného výkonu – infrapanely Wellina jsou tak vhodné i pro velmi prašná prostředí a v průběhu používání nemění svůj vzhled a barevnost.

Infrapanely jsou zavěšeny na zdi na distančních sloupcíh a ve vzniklé mezeře vzniká mezi zadní stranou infrapanelu a zdí mírné konvekční proudění vzduchu. Díky tomuto řešení je místnost rychleji prohřáta a teplo nezůstává u stropu, ale je maximálně využito. V porovnání s infrapanely s pouze sálavou složkou je tak dosaženo výrazných úspor.  

Kvalita - v tom je ten rozdíl

Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001 a další certifikace CE, RW TUV, GS, CSA, G-OSTR a IGEF zaručuje kvalitu exportovanou do více než 30 zemí světa.
Infrapanely Wellina tak představují nejvyšší kvalitu, bezporuchový chod a životnost na trhu, a udávají tak směr moderních konstrukcí nízkonákladového vytápění. Rakouský výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než dvanáctiletou tradicí přináší na trh pravidelně novinky nejen v oblasti domácích infrapanelů s optimálním poměrem sálavé a konvekční složky, ale také v oblasti průmyslového vytápění s pouze sálavou složkou a teplotami nad 100°C.

Pro více informací o vysoce kvalitních a úsporných infrapanelech Redwell a zpracování nezávazných cenových nabídek kontaktujte http://www.usby.cz/zastoupeni/.  

Související články:
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!
Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 11743 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Voda, plyn a topení

Topí nebo chladí – chytré radiátory Licon

Topí nebo chladí – chytré radiátory Licon

Při výstavbě domu či bytu nebo jejich rekonstrukci je výběr vhodného systému vytápění zcela zásadní. Najít takový systém, který nám zajistí dostatečnou tepelnou pohodu, sníží spotřebu energie a navíc je šetrný k životnímu prostředí, nemusí být vždy jednoduché. Takovéto moderní energeticky úsporné vytápění zajišťují právě nízkoteplotní otopné soustavy s účinnými konvektory Licon.

 
Představujeme nové trendy v teplovzdušném vytápění

Představujeme nové trendy v teplovzdušném vytápění

Vytápění je věčné téma. Alfou a omegou jsou nízké provozní náklady, příjemná pořizovací cena topného systému a v neposlední řadě také stoupající nároky na vzhled. Všechny tyto vlastnostmi mají konvektory – moderní otopná tělesa, která postupně nahrazují zastaralé a neefektivní radiátory.

 
Kvalitní splachovací systémy zajistí úsporné splachování

Kvalitní splachovací systémy zajistí úsporné splachování

Většina klozetů u nás využívá k splachování pitnou vodu, což je ekonomicky náročné a docela nepřátelské vůči životnímu prostředí, protože pitná voda musela projít řadou úprav před i po jejím použití. Proto je z hlediska splachovacích systémů důležité hlídat množství vody, kterou pro svou činnost využívají.

 
The Radiator Factory – průlom do tradičního způsobu myšlení

The Radiator Factory – průlom do tradičního způsobu myšlení

Ve své firemní filozofii klademe důraz na design, rozsáhlý sortiment a široké využití otopných těles, která mají nejen užitnou hodnotu, ale současně splňují vysoké požadavky zákazníků na vzhled. Díky různorodosti tvarů, rozměrů a rozsáhlé nabídky barevného provedení získala otopná tělesa široké využití v rozmanitých projektech.

 
Tepelná čerpadla – přehled typů a jejich výhody a nevýhody

Tepelná čerpadla – přehled typů a jejich výhody a nevýhody

Teplo domova je nedílnou součástí každého bydlení. Bez něj bychom v domácnosti nedocílili tak příjemně hřejivé atmosféry. Pro zajištění správné teploty v místnostech si můžete vybrat z několika různých technologických řešení. Jednou z možností je instalace tepelného čerpadla.

 
Ekonomický, estetický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Ekonomický, estetický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Společnost MINIB a.s. patři k předním evropským výrobcům konvektorů a v současné době exportuje své výrobky do Asie, Austrálie i Ameriky. Jak vlastně fungují konvektory Minib?

 
Jak vybrat průtokový ohřívač a kam se vlastně hodí?

Jak vybrat průtokový ohřívač a kam se vlastně hodí?

Přemýšlíte nad tím, jak ušetřit při spotřebě teplé vody? Jezdíte na chatu a řešíte problém s přívodem vody na mytí nádobí? Řešením by pro vás mohl být průtokový ohřívač, který šetří místo i finance. Podívejte se na to, kde je umístění průtokového ohřívače vhodné a co všechno vám může nabídnout.

 
Blíží se konec roku. Ušetřete díky samoodečtu energií!

Blíží se konec roku. Ušetřete díky samoodečtu energií!

Je tu konec roku a s ním přicházejí i změny cen elektřiny a plynu. Proto bychom hned na začátku ledna neměli zapomenout na kontrolu elektroměru a plynoměru. Nahlášení jejich stavů totiž pomůže přesnějšímu rozúčtovaní spotřeby za nové a staré ceny. Navíc, na samoodečet je dobré myslet i v průběhu roku. Díky němu tak můžete mít svou spotřebu lépe pod kontrolou.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Polštáře pro zdravý a kvalitní spánek

Kvalitní a správně zvolený polštář je základem zdravého spánku. Máme pro Vás širokou nabídku polštářů z dutého vlákna, zdravotních, anatomických či přírodních péřových polštářů.

 

Zahradní domky Biohort prémiové kvality

Zahradní domky rakouského výrobce Biohort osloví i ty nejnáročnější zákazníky, kteří hledají kvalitní úložné prostory do své zahrady. Vysoká kvalita podložená 20-ti letou zárukou a špičkový moderní design.

 

 

Okna, která mění podkroví

Střešní okna FAKRO jsou navržena tak, aby byl život ve vašem domě ještě příjemnější. Přístup přirozeného světla a čerstvého vzduchu májí pozitivní vliv na rozpoložení každého z nás.

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Reklama

Firmy z oboru

Sprchové kouty SanSwiss

Český výrobce sprchových koutů s antiplakovou úpravou a vaniček - prvotřídní kvalita, vynikající funkčnost, propracované detaily a moderní design.

Nejčtenější z této rubriky

Poradna: Rekonstrukce kuchyně a koupelny

Poradna: Rekonstrukce kuchyně a koupelny

Zadáním úkolu byla úprava kuchyně, koupelny a WC v malém dvoupokojovém bytě 67-leté paní bez závažnějších stavebních úprav. Podívejte se, jaké změny navrhují odborníci.

 

Jak si poradit s umístěním pračky a sušičky?

Jak si poradit s umístěním pračky a sušičky?

Kdysi jsme ani neuvažovali o tom, že by se dala pračka umístit jinam než do koupelny. Měl ji tam snad každý a bylo to považováno za samozřejmost. Doba ovšem pokročila, v koupelně chceme mít více místa pro sebe a pračka se musí přestěhovat jinam. Možností, kam přemístit pračku a případně i sušičku, je hned několik, zvláště pokud máte větší byt či dům…

 

Z umakartového jádra luxusní koupelna

Z umakartového jádra luxusní koupelna

Značná část obyvatel republiky žije v panelových domech a byty většiny z nich stále „zdobí“ umakartová koupelna a WC. Bez nadsázky lze také říci, že téměř všichni z nich touží po krásné koupelně. A přitom stačí tak málo…

 

Jak na malou koupelnu

Jak na malou koupelnu

Největší problémy s velikostí koupelny jsou tradičně v panelákových bytech nebo starších nešťastně dispozičně řešených domech. I malou koupelnu lze přeměnit na prostornou místnost k relaxaci. Jen je třeba učinit pár kroků.

 

Mozaiková koupelna

Mozaiková koupelna

Koho klasické dlaždičky tak trochu nudí, může sáhnout po tzv. mozaice, která nabízí nejen originalitu, ale také ji lze velmi dobře kombinovat s ostatním vybavením v retro stylu i modernou.

 

Vana a sprcha 2v1

Vana a sprcha 2v1

Zařizujete koupelnu a nejste si jisti, zda bude lepší sprchový kout nebo raději vana? V případě, že máte rodinu, jistě víte, že každý člen má raději něco jiného - někdo se raději sprchuje a jiný je zase v sedmém nebi, když se může naložit do teplé vany. Jak toto dilema vyřešit? Jednoduše, pořiďte si Twinline 2 v 1 - vanu i sprchový kout současně.

 

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny?

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny?

Strávit osvěžující koupel nebo povzbuzující relax ve sprše patří k nejpříjemnější části dne. Proto nemá být koupelna pouze účelným prostorem, ale přitažlivým místem s osobitou atmosférou.

 

Fasádní betonové obklady

Fasádní betonové obklady

Když se řekne slovo „beton“, mnohým z nás se vybaví zašedlost a strohost architektury panelákových sídlišť z dob před 15 lety. V dnešní době tento materiál nabývá mnohem inspirativnější a modernější podoby a nachází uplatnění nejen jako materiál ryze konstrukční, ale i jako materiál dekorativní.

 

Další z této rubriky

Koupelnové doplňky nemusí být fádní a nudné

Koupelnové doplňky nemusí být fádní a nudné

Koupelnové doplňky už nemusí být jen fádní a nudné. Vystoupily ze stínu velkých koupelnových zařizovacích předmětů a zdobí a dolaďují naše koupelny. Díky novým materiálům, barvám, povrchům a tvarům může koupelna získat úplně jiný rozměr. Vystavujte a dávejte je tedy na odiv, určitě si to zaslouží. M.B.KERAMIKA nabízí ve svém eshopu mnoho různých moderních i klasických koupelnových doplňků.

 

Hipster – reliéfní dekory s metalickým nádechem

Hipster – reliéfní dekory s metalickým nádechem

Společnost Los Kachlos, jeden z největších českých prodejců a dovozců značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska, uvádí na český trh novinku – keramické obklady Hipster, které mají metalický dezén a zahrnují exkluzivní reliéfní dekorační prvky. Kresba na jednotlivých dekorech navozuje dojem jemných tahů štětcem na kamenný podklad. Abstraktní grafické efekty jsou vyvedeny v jemných barvách od světle šedé přes béžovou, modrou, fialkovou, pudinkovou až k sytě mandarinkové.

 

Vana pro dva

Vana pro dva

Všichni majitelé malých koupelen touží po prostorných oázách očisty a relaxace s vanou i sprchovým koutem. Někteří dokonce touží po vaně pro dva. Pojďme se na tyto partnerské lázně podívat zblízka.

 

Chemické WC

Chemické WC

Pojem „chemické WC“ znají ponejvíce majitelé obytných automobilů a karavanů, kde plní svou nezastupitelnou funkci. Ale chemické WC se může dobře uplatnit i v domech. Je pravdou, že ve městech a ani ve většině vesnic jej asi často neuvidíte, avšak stále jsou u nás objekty, ležící mimo kanalizační síť.

 

Keramická dlažba dokonale imitující dřevo

Keramická dlažba dokonale imitující dřevo

Na tuzemském trhu se objevily exkluzivní exteriérové a interiérové dlažby věrně imitující dřevo. Představila je společnost Los Kachlos, která je jedním z největších českých prodejců a dovozců značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska. Série dlažeb RG Lovely zahrnuje kompletní program a nechybí ani schodovky či bazénové prvky.

 

Keramická dlažba v interiéru - co je oblíbené a in?

Keramická dlažba v interiéru - co je oblíbené a in?

S keramickou dlažbou se dnes již nesetkáte jen v koupelnách, ale stále častěji se objevuje i v obytných prostorách a výjimkou není ani aplikace v exteriéru. Na výběr dnes máte z obrovského množství tvarů, barev i stylů. Abyste po čase nesmutnili, že vámi zvolená dlažba již vyšla z módy, zaměřte se proto na stálice, které budou daný prostor zdobit po mnoho let.

 

Zařizujeme panelákovou koupelnu

Zařizujeme panelákovou koupelnu

Většina panelákových koupelen velkou plochou právě neoplývá, ale i z malé lze vytvořit pohodlnou a útulnou místnost pro každodenní hygienu. Nevyhnutelná je výměna vany, umyvadla nebo sprchového koutu tak, aby uspokojila náročné požadavky na estetické a funkční řešení.

 

Luxusní koupelnové předložky podle návrhů Blanky Matragi

Luxusní koupelnové předložky podle návrhů Blanky Matragi

Slavná módní návrhářka věhlasného jména Blanka Matragi navrhla exkluzivní kolekci koupelnových předložek k 20. výročí české rodinné společnosti, specializující se na koupelnový textil. Paní Matragi je v kombinování kouzelných barev, vzorů i luxusních materiálů nedostižná a konečný výsledek osloví jistě nejednoho příznivce luxusu.

 

Partnerské weby

Reklama

 

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . TOPlist