Reklama

Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

15.09.2010

Stále rostoucí ceny energií nás nutí s jejich spotřebou nakládat stále efektivněji. Zpravidla největší položkou jsou náklady na vytápění a ohřev TUV. Většina současných topných systémů je však limitována principem předávání tepelné energie do prostoru konvekčním prouděním teplého vzduchu.

S tím je spojena celá řada nevýhod včetně vyšších nákladů na vytápění. Jak se těmto negativům vyhnout? Výměnou konvekčního vytápění za sálavé získáte teplo jako od kachlových kamen a náklady na vytápění klesnou až o 50%.

Sálavé vytápění infrapanely Wellina představuje využití nejúčinnějšího způsobu vytápění obobdobného jako u kachlových kamen – sálání.

Princip konvekčního vytápění

Abychom se v místnosti cítili příjemně, je důležité dosáhnout tepelné pohody tak, aby v celém prostoru bylo dosaženo co nejmenších teplotních rozdílů s minimální rychlostí proudění vzduchu. Běžné konvekční vytápění radiátory primárně ohřívá vzduch, od vzduchu se ohřívá celý prostor. Prohřátí je nerovnoměrné a teploty mezi podlahou a stropem mohou dosahovat rozdílu více jak 5°C.  

Vnější obvodové zdivo a podlaha je chladnější a musíme topit na vyšší teplotu abychom dosáhli optimální tepelné pohody.

 
Obr. 1 - Infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip sálavého vytápění

Pokud však primárně ohřejeme tyto povrchy, vzduch se od těchto ploch ohřeje rovnoměrně v celém objemu a pokud v místnosti zajistíme alespoň minimální cirkulaci vzduchu, bude dosaženo tepelné pohody již při teplotách řádově o 1 – 3 °C nižších. Výsledkem je teplo i od nohou, nižší provozní náklady na vytápění, konstatní vysoušení zdiva a pokud použijeme přesnou regulaci, je možné dosáhnout úspory nákladů na vytápění až 50%. Pro tento způsob vytápění jsou speciálně určeny infrapanely rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než 12 letou historií výroby.

Vhodné typy staveb pro sálavé vytápění

Infratopení založené na principech sálání a ohřevu interiéru místnosti je možné použít ve většině typů staveb a použitých konstrukčních materiálů. Nejvhodnější jsou materiály typu Porotherm, plná cihla, Ytong, Izoblok či Durisol, ale vynikajících výsledků dosahujeme stejně jako kachlová kamna ve dřevostavbách, jak masivních tak i sendvičových. Jako materiál pro dřevostavby doporučujeme masivní lisované slámové ekopanely tuzemské produkce, které kombinují výhody dřevostaveb a masivních zdí s dobou akumulací při přijatelné vstupní investici. Ekopanely se nejčastěji doplňují teplenou izolací minerální vatou nebo ovčí vlnou. Tato konstrukce s infrapanely Wellina zaručuje nízkoenergetický standard a náklady na vytápění se stávají zanedbatelnou položkou. Stavba je masivní, požárně odolná a umožňuje realizaci ve velmi krátkém čase.

Ekopanely jsou ekologické z přírodních materiálů a při jejich výrobě není ničeno životní prostředí. Jedná se o přírodně odbouratelný materiál.

Infrapanely jsou výhodnější než plyn a dokonce i TČ

Infrapanely Wellina jsou určeny pro použití jako hlavní topný systém. V porovnání s plynem není nutné budovat nákladné přípojky, platit paušální platby za připojení, budovat odkouření, realizovat rozvody vody, instalovat radiátory a instalovat kotel v technické místnosti.

V porovnání s tepelnými čerpadly je vstupní investice řádově o dvě třetiny nižší. Není nutné budovat vrty, rozvody kolektorů po pozemku, instalovat složité počítačem řízené technické zařízení.

Infrapanely jsou bezhlučné a z hlediska budoucnosti naprosto bezúdržbové s absencí mechnických součástek je životnost infrapanelů několikanásobně delší než výše zmíněné způsoby vytápění.

Návratnost investice do pořízení infrapanelů Wellina je do cca 5 – 7 let. Infrapanely nedosahují tak nízkých provozních nákladů jako TČ, ovšem ve výsledné finanční úspoře TČ je návratnost vstupní investice v porovnání s infrapanely v řádech cca 50 – 60 let. Investice do kvalitních infrapanelů se tak jednoznačně vyplatí.

Konstrukce infrapanelů Wellina – kvalita je až na prvním místě!

Absence mechanických a elektronických součástí zaručuje dokonalý a bezporuchový chod s nulovými náklady na opravy. Dokonalé konstrukční řešení zabraňující přístupu nečistot a vlhkosti umožňuje použití i v těch nejnáročnějších prostorách koupelen, bazénových prostor a Whirlpoolů s požadavky na krytí IP65, které infrapanely Redwell splňují. Takto vysoká odolnost proti vnějším vlivům výrazně prodlužuje životnost a opotřebení infrapanelů a poruchy jsou pro nás prakticky neznámými pojmy.

Léty prověřené řešení

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými materiály a patenovanými certifikovanými výrobními postupy. Na poli sálavého vytápění nabízí nejširší nabídku provedení infrapanelů na trhu pro dokonalé přizpůsobení každému interiéru.
Unikátní použité karbonové vlákno (1) je součástí patentovaného řešení zaručující vysokou odolnost proti opotřebení a přetížení. Infrapanely Wellina dokáží odolávat i více jak dvounásobnému přepětí v síti a dalece tak převyšují odolnost běžně dostupných levnějších technologií. Karbonové vlákno se skládá z několika desítek tisíc vláken a speciálním vinutím zaručuje dokonalou eliminaci a odstínění elektrosmogu. Vlákno je uložené v akumulačním jádru (2), které zajišťuje rovnoměrné prohřátí celé polochy a účinné sálání do prostoru i dlouho po vypnutí přívodu elektrické energie. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání. Díky tomu lze použít dokonale hladký povrch pro snadnou údržbu bez ztráty tepelného výkonu – infrapanely Wellina jsou tak vhodné i pro velmi prašná prostředí a v průběhu používání nemění svůj vzhled a barevnost.

Infrapanely jsou zavěšeny na zdi na distančních sloupcíh a ve vzniklé mezeře vzniká mezi zadní stranou infrapanelu a zdí mírné konvekční proudění vzduchu. Díky tomuto řešení je místnost rychleji prohřáta a teplo nezůstává u stropu, ale je maximálně využito. V porovnání s infrapanely s pouze sálavou složkou je tak dosaženo výrazných úspor.  

Kvalita - v tom je ten rozdíl

Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001 a další certifikace CE, RW TUV, GS, CSA, G-OSTR a IGEF zaručuje kvalitu exportovanou do více než 30 zemí světa.
Infrapanely Wellina tak představují nejvyšší kvalitu, bezporuchový chod a životnost na trhu, a udávají tak směr moderních konstrukcí nízkonákladového vytápění. Rakouský výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než dvanáctiletou tradicí přináší na trh pravidelně novinky nejen v oblasti domácích infrapanelů s optimálním poměrem sálavé a konvekční složky, ale také v oblasti průmyslového vytápění s pouze sálavou složkou a teplotami nad 100°C.

Pro více informací o vysoce kvalitních a úsporných infrapanelech Redwell a zpracování nezávazných cenových nabídek kontaktujte http://www.usby.cz/zastoupeni/.  

Související články:
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!
Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 12427 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Voda, plyn a topení

Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřit peníze za topení můžete několika způsoby. Můžete si pořídit tepelného čerpadlo nebo kvalitně zateplíte dům, což vyžaduje nemalou investici. Pak můžete přestat topit a začít doma chodit v péřové bundě, ale to asi není ta nejlepší cesta. Existuje ale i velmi jednoduchá a přitom efektivní cesta k úspoře. Stačí změnit dodavatele energií a užívat si teplo domova bez velkých nákladů.

 
Obrazy, které zahřejí. Doslova!

Obrazy, které zahřejí. Doslova!

Obrazy patří k našich domovům stejně jako teplo. Obojí zútulní místo, které máme nade vše rádi a které sdílíme s lidmi, které milujeme. Co užitečnost topení a krásu obrazů zkombinovat? Díky infrapanelům WELLINA® je to hračka! Příště, až se budete kochat krásou obrazu, tak můžete cítit skutečné teplo, které z něj sálá. A hřát vás může i vědomí, že díky infratopení také ušetříte.

 
Doplňková topná tělesa

Doplňková topná tělesa

Zima se blíží a s ní i topná sezóna. Mnohdy potřebujeme rychle zatopit v místnosti, kde jiný centrální zdroj tepla není, mnohdy ani zmíněné ústřední topení k vytvoření příjemného klima nestačí. Nezbývá než se poohlédnout po nějakém přídavném topném tělese.

 
Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

V zimních měsících si přejeme mít doma či na chalupě především příjemné teploučko. Zároveň však dbáme na to, abychom ušetřili za energii. Řešením může být revoluční quartzové topidlo, které představuje nový koncept vytápění na základě tzv. slunečního efektu a vyzařuje tak okamžité a přímé teplo.

 
Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Teplo domova je nedílnou součástí každého bydlení. Bez něj bychom v domácnosti nedocílili tak příjemně hřejivé atmosféry. Pro zajištění správné teploty v místnostech si můžete vybrat z několika různých technologických řešení. Jednou z možností je instalace tepelného čerpadla.

 
Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Stále rostoucí ceny energií nás nutí s jejich spotřebou nakládat stále efektivněji. Zpravidla největší položkou jsou náklady na vytápění a ohřev TUV. Většina současných topných systémů je však limitována principem předávání tepelné energie do prostoru konvekčním prouděním teplého vzduchu.

 
Sálavé elektrické vytápění a energeticky úsporné domy

Sálavé elektrické vytápění a energeticky úsporné domy

Výstavba nízkoenergetických až pasivních domů se stala standardem, a to nejen kvůli neustále rostoucím cenám energií. Nové technologie výstavby vyžadují rovněž přehodnocení, jakým způsobem vytápění tyto moderní stavby osadit. Drahé a složité technologie ustupují a do popředí se dostává úporné, komfortní a levné sálavé vytápění – tzv. infrapanely neboli infratopení.

 
Konvektory se sálavou složkou – Novinka 2010

Konvektory se sálavou složkou – Novinka 2010

Společnost MINIB, s.r.o., se již od roku 1999 zabývá výrobou a vývojem podlahových, nástěnných, samostojných a speciálních otopných a dochlazovacích konvektorů. Jsou to speciální tělesa, u nichž je teplo či chlad převáděn do vytápěné či dochlazované místnosti prouděním - konvekcí.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Rostoucí nábytek do dětského pokoje

Kvalitní židle a stoly značky MAYER do dětského pokoje pro vaše malé školáky. Široký výběr "rostoucích" židlí a psacích stolů v různých barevných variantách. Velmi odolná čalounění aquaclean.

 

Rašelinová koupel Cool Floral

Přírodní rašelinová koupel COOL FLORAL z kvalitní rašeliny je obohacená o jemnou květinovou vůni. Působí blahodárně na pokožku s chronickými problémy s atopickým ekzémem nebo lupenkou.

 

Okna, která mění podkroví

Střešní okna FAKRO jsou navržena tak, aby byl život ve vašem domě ještě příjemnější. Přístup přirozeného světla a čerstvého vzduchu májí pozitivní vliv na rozpoložení každého z nás.

 

Levné plechové garáže a sklady

Nabízíme široký výběr plechových garáží, skladů a přístřešků, kotců pro zvířata, na které není třeba stavební povolení. Stavíme na betonové patky, zámkovou dlažbu, nebo jen tak na trávu, kdy se rohy podloží betonovými chodníkovými dlaždicemi. Doprava a montáž zdarma.

 

Užívejte si relax v praktickém altánu

Altán Palram Martinique 4300 se skládá z robustní bezúdržbové vůči korozi odolné hliníkové konstrukce a střešních polykarbonátových panelů s UV ochranou odolávajících nepřízni počasí.

 

Klimatizace s montáží pro váš byt

Využijte nabídku od AIR-COOL a zakupte si klimatizaci do vašeho bytu s montáží. Jako bonus na vybrané sestavy od nás získáte nyní montáž i dopravu ZDARMA. Platí pro celou ČR.

 

Reklama

Firmy z oboru

Sprchové kouty SanSwiss

Český výrobce sprchových koutů s antiplakovou úpravou a vaniček - prvotřídní kvalita, vynikající funkčnost, propracované detaily a moderní design.

Nejčtenější z této rubriky

Poradna: Rekonstrukce kuchyně a koupelny

Poradna: Rekonstrukce kuchyně a koupelny

Zadáním úkolu byla úprava kuchyně, koupelny a WC v malém dvoupokojovém bytě 67-leté paní bez závažnějších stavebních úprav. Podívejte se, jaké změny navrhují odborníci.

 

Jak si poradit s umístěním pračky a sušičky?

Jak si poradit s umístěním pračky a sušičky?

Kdysi jsme ani neuvažovali o tom, že by se dala pračka umístit jinam než do koupelny. Měl ji tam snad každý a bylo to považováno za samozřejmost. Doba ovšem pokročila, v koupelně chceme mít více místa pro sebe a pračka se musí přestěhovat jinam. Možností, kam přemístit pračku a případně i sušičku, je hned několik, zvláště pokud máte větší byt či dům…

 

Z umakartového jádra luxusní koupelna

Z umakartového jádra luxusní koupelna

Značná část obyvatel republiky žije v panelových domech a byty většiny z nich stále „zdobí“ umakartová koupelna a WC. Bez nadsázky lze také říci, že téměř všichni z nich touží po krásné koupelně. A přitom stačí tak málo…

 

Vana a sprcha 2v1

Vana a sprcha 2v1

Zařizujete koupelnu a nejste si jisti, zda bude lepší sprchový kout nebo raději vana? V případě, že máte rodinu, jistě víte, že každý člen má raději něco jiného - někdo se raději sprchuje a jiný je zase v sedmém nebi, když se může naložit do teplé vany. Jak toto dilema vyřešit? Jednoduše, pořiďte si Twinline 2 v 1 - vanu i sprchový kout současně.

 

Jak na malou koupelnu

Jak na malou koupelnu

Největší problémy s velikostí koupelny jsou tradičně v panelákových bytech nebo starších nešťastně dispozičně řešených domech. I malou koupelnu lze přeměnit na prostornou místnost k relaxaci. Jen je třeba učinit pár kroků.

 

Mozaiková koupelna

Mozaiková koupelna

Koho klasické dlaždičky tak trochu nudí, může sáhnout po tzv. mozaice, která nabízí nejen originalitu, ale také ji lze velmi dobře kombinovat s ostatním vybavením v retro stylu i modernou.

 

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny?

Jak postupovat při rekonstrukci koupelny?

Strávit osvěžující koupel nebo povzbuzující relax ve sprše patří k nejpříjemnější části dne. Proto nemá být koupelna pouze účelným prostorem, ale přitažlivým místem s osobitou atmosférou.

 

Fasádní betonové obklady

Fasádní betonové obklady

Když se řekne slovo „beton“, mnohým z nás se vybaví zašedlost a strohost architektury panelákových sídlišť z dob před 15 lety. V dnešní době tento materiál nabývá mnohem inspirativnější a modernější podoby a nachází uplatnění nejen jako materiál ryze konstrukční, ale i jako materiál dekorativní.

 

Další z této rubriky

Keramická dlažba dokonale imitující dřevo

Keramická dlažba dokonale imitující dřevo

Na tuzemském trhu se objevily exkluzivní exteriérové a interiérové dlažby věrně imitující dřevo. Představila je společnost Los Kachlos, která je jedním z největších českých prodejců a dovozců značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska. Série dlažeb RG Lovely zahrnuje kompletní program a nechybí ani schodovky či bazénové prvky.

 

5 způsobů, jak udělat z vaší koupelny relaxační studio

5 způsobů, jak udělat z vaší koupelny relaxační studio

Zima je v plném proudu a s ní i nepříjemně pochmurné počasí. Cítíte se často unavení, máte špatnou náladu nebo se potýkáte se stresem a ztuhlými svaly? S tím vším vám může pomoci vaše vlastní vana nebo sprcha – stačí jen vědět, jak na to.

 

Neviditelná revizní dvířka s unikátním systémem otevírání

Neviditelná revizní dvířka s unikátním systémem otevírání

Stoupačky, uzávěry vody a plynu, vodoměr a plynoměr, odpadová roura a další součásti technického zařízení jsou součástí téměř všech bytů. Většinou je vstup do těchto prostor v koupelně nebo na WC za revizními dvířky. Jak ale dosáhnout toho, aby byla dvířka nenápadná a nerušila celiství vzhled stěny? Revizní dvířka ZAVRZ jsou v tomto ohledu dotažená k dokonalosti.

 

Toužíte po luxusní koupelně?

Toužíte po luxusní koupelně?

Luxusní koupelna už dávno není výsadou pouze pětihvězdičkových hotelů, ale stále častěji se s ní setkáváme i v českých domácnostech. Pokud máte ve svém domě dostatečně prostornou koupelnu a nechybí vám ani finanční prostředky, můžete si podobnou vymoženost zařídit i vy.

 

Praktické doplňky do koupelny bez lepení a vrtání

Praktické doplňky do koupelny bez lepení a vrtání

V koupelně potřebujeme mít při ruce nejrůznější drobnosti – mýdlo, šampon, ručník, osušku, kosmetické zrcátko, zubní nebo holící potřeby, fén a podobně. Pokud nechceme mít tyto předměty zavřené někde ve skříňkách, nezbývá než zakoupit příslušné držáky, věšáky nebo poličky a vzít do ruky vrtačku. Nebo využít systém Everloc!

 

Newport, obklad věrně imitující štukové omítky

Newport, obklad věrně imitující štukové omítky

Společnost Los Kachlos, největší český prodejce a dovozce španělských značkových keramických obkladů a dlažeb, přináší novou sérii keramických obkladů, které dokonale imitují štukové omítky. Kalibrované obklady formátu 33x100 cm jsou k dispozici v pěti přírodních odstínech.

 

Jaké funkce a programy nabízejí dnešní pračky?

Jaké funkce a programy nabízejí dnešní pračky?

Pračka je naprosto běžnou součástí každé domácnosti. Pokud si právě vybíráte novou pračku, možná jste už zjistili, že nabídka je opravdu velká, cenové rozpětí široké a funkce, o kterých jste dříve ani neslyšeli, mají dnes pračky tzv. v základní výbavě. Jak tedy vybírat a jaké funkce by se vám mohly hodit?

 

Do moderní koupelny patří sprchovací toaleta

Do moderní koupelny patří sprchovací toaleta

Při plánování současných koupelen se s bidetem počítá naprosto samozřejmě a na západ od našich hranic je bidet běžnou součástí téměř každé koupelny. Nejedná se přitom o trendovou záležitost, ale o důležitou součást osobní hygieny. Do koupelen i na samostatné WC jsou pak skvělým řešením sprchovací toalety, tedy klozet a bidet v jednom.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom